Klimatický pochod - protest samých proti sebe

Autor: Peter Szép | 3.10.2019 o 9:27 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  109x

Protestom za klimu Ľudia majú občas potrebu ísť do ulíc, protestovať a obviňovať. Velakratto má svoje opodstatnenie ale protestovať za zvrateni ekologického stavu planetynieje najlepším riešením.

Dôvody a riešenia

Každy z nás nesie určitú časť viny. Pohodlný život a moderné technológie majú za následok útrapy matky prírody. Každý z ľudi ktorý protestujú používa klimatizáciu, chladničku, kúrenie,cestuju lietadlami a autami. Nikto z nás nemá úplne čisté ruky. Preto je ťažké súdiť iných ak sam nesiem vinu. Ano treba nieco zmeniť ale nikto nepovedal ako. Konkrétne riešenia neexistuju. Nemôžeme zavrieť všetky výrobne závody a zakázat všetky konvenčné autá. 

Riešením je zmena , pomalá a premyslená zmena. Prechod na elektrické autà a čistú energiu. Je to však dlhodoby a finančne náročny proces. Na svete žije mboho ľudi ktorym chýbajú základné životné potreby a klimatické zmeny su pre nich minimálny problem,lebo ak člocek nevie kde a z čoho vude žiť tak kašle na topenie ľadovcov a stúpanie hladiny ooceánov.

Pozná niekto odpoveď?

Ľudia chcú riešenie, obviňujú politikov z nečinnosti. Ale pozná niekto riešenie tochto problému? Povedal niekto čo konkrétne treba urobiť? Nie nepovedal, lebo konkrétne riešenie a jeho úspech alebo neúspech nikto nepozná. Tak ako dlho trvalo , kym sme si uvedomili , že máme problém, tak isto dlho bide trvať kým uvidíme nejaké výsledky našej snahy o zmenu. Ak tie výsledky a tú zmenu vôbec dosiahneme. A nepomôže nám ani návrat do jaskyňe.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?